Rekisteröidy Kirjaudu sisään

Yhteystiedot & Aukioloajat


TRE STORE

Mikonkatu 6, Helsinki

+358 29 1700 430 

Ma–pe/Mon-Fri 10–19

La/Sat 10–18

Su/Sun 12–17

 

  • 15.12. 10-19
  • 16.12. 12-18
  • 17.12. – 21.12. 9-20
  • 22.12. 10-20
  • 23.12. 10-18
  • 24.12. kiinni/closed
  • 25.12. kiinni/closed
  • 26.12. 12-18

 

 

TRE <3 NIDE

Garden, Kämp Galleria 2. krs./ 2nd floor

Pohjoisesplanadi 33, Helsinki

Ma–pe/Mon-Fri  9–20

La/Sat 10–18

Su/Sun 12–18

 

  • 24.12. 10–12
  • 25. – 26.12. suljettu/closed
  • 31.12. 10–18
  • 1.1. suljettu/closed
  • 6.1. 12–16

 

TRE SALON

Aleksanterinkatu 44, 00100 Helsinki

Yksityistilaisuuksille / By appointment only 

salon@worldoftre.com 

  

CHRISTMAS TRE

Unioninkatu 27 A, Helsinki

 

Ma–pe/Mon-Fri 10–18

La/Sat 10–17

Su/Sun 11–16

 

  • 13.12. 10-19
  • 14.12. 10-19
  • 15.12. 10-18
  • 16.12. 11-16
  • 17.-21.12. 10-19
  • 22.12. 10-18
  • 23.12. 11-16
  • 24.12-25.12 suljettu /closed 
  • 26.12.  12-16

 

 

 

TRE SHOP AIRPORT (pop-up)

Helsinki-Vantaan Airport, T2, 01531 Vantaa

 

Ma–pe/Mon-Fri 6–22

La/Sat 6–21

Su/Sun 6–22 

 

  • 24.12. 6–18
  • 25.12. 6–18
  • 31.12. 6–18

 

 

TRE LAPLAND

Jounin Kauppakeskus, Tunturintie 16, 95970 Äkäslompolo

 

Ma–pe/Mon-Fri 10-18

La/Sat 10-16

Su/Sun 11-15

 

  • 24.12 9-14
  • 25.12 12-16
  • 26.12 11-16

 

  

TRE CHRISTMAS MARKET, Keskuskatu 3, Helsinki 

TRE CHRISTMAS MARKET KIDS, Keskuskatu 5, Helsinki

8.12. – 6.1. (suljettu/closed 24. – 25.12.2018, 1.1.2019)

 

Ma–pe/Mon-Fri 10–20

La/Sat 10–18

Su/Sun 12–18

Loppiainen 6.1.2019 12–16

 

  • 15.12. 10-19
  • 16.12. 12-18
  • 17. - 21.12. 9-21
  • 22.12. 10-20
  • 23.12. 10-18
  • 24.12. 9-13
  • 26.12. 12-18

 

     

    TRE CHRISTMAS MARKET KÄMP GALLERIA

    Pohjoisesplanadi 33, Helsinki

    7.12.2018 – 6.1.2019 (suljettu 24. – 26.12.2018, 1.1.2019)

     

    Ma–pe/Mon-Fri 10–20

    La/Sat 10–18

    Su/Sun 12–18

    Loppiainen 6.1.2019 12–16

     

     

    TRE WHEELS

    TRE Wheels on oma pinkki kauppapyörämme, johon saatat törmätä kaupungilla tai tapahtumissa. Seuraa ja esitä toiveita instassa @TRE_wheels.

    TRE Wheels is our mobile shop on wheels in Helsinki.

     

    TRE POP-UP STORE at Dong Choon 175

    6, Dongbaekjukjeon-daero 175beon-gil, Giheung-gu, Yongin-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea

    Every day 10.30–21.30

    경기 용인시 기흥구 동백죽전대로175번길 6

      

    TRE STORE JAPAN

    2F Market Hall, Metsä Village 319-1-1 Nenokami, Miyazawa, Hanno 3570001 Saitama JAPAN

    Every day 10.00–20.00

    info.japan@worldoftre.com

    357-0001 埼玉県飯能市宮沢子ノ神319番1の1 メッツァビレッジ マーケットホール2階

     

    OTA YHTEYTTÄ

    Tilaukset & asiakaspalvelu / Orders & Customer Support

    hello@worldoftre.com

    Jälleenmyynti / Retail

    products@worldoftre.com

    Media

    media@worldoftre.com



    Anna-Kaisa Lehtisen
    E-Commerce Manager
    anna-kaisa@worldoftre.com
    050 370 5557

    Etti Raappana
    Store Manager: Christmas TRE & TRE Shop Airport
    etti@worldoftre.com
    +358 40 575 6297

    Heidi Valkola
    (Busy raising the next TRE generation)
    Director of e-Commerce
    heidi@worldoftre.com
    +358 43 824 5404

    Henni Kinnunen
    CFO
    henni@worldoftre.com
    +358 40 734 9310

    Jenni Alava
    Store Manager: TRE Lapland
    jenni@worldoftre.com
    +358 40 709 0492

    Kaisa Härmälä
    Store Manager: TRE Store & TRE Wheels
    kaisa@worldoftre.com
    +358 50 516 4583

    Kaisa Mattila
    Service Designer / TRE Salon
    kaisa.m@worldoftre.com

    Laura Lybeck
    Store Manager: TRE <3 Nide  
    laura@worldoftre.com
    +358 50 345 3622

    Leena Kämäräinen
    Fashion and Design Director
    leena@worldoftre.com
    +358 40 553 7994

    Mari Kekäle
    Marketing and Sales Manager
    mari@worldoftre.com
    +358 40 567 8908

    Salli Raeste
    Editor-in-Chief
    salli@worldoftre.com
    +358 50 324 6768

    Susanna Otranen
    Director of TRE Stores
    susanna@worldoftre.com
    +358 40 702 8708

    Tanja Sipilä
    CEO, Co-Founder
    tanja@worldoftre.com
    +358 400 776 786

    Vilma Heimonen
    Communications Assistant
    media@worldoftre.com

    Tomi Leppänen
    Graphic Designer





    WORLD OF TRE KOREA


    Bang Jeon Lee
    Senior Manager of International Projects
    bang@worldoftre.com
    +358 44 296 3690

    Michael Hong
    COO
    michael.hong@worldoftre.com
    +82 10 8387 2188

    Sangwon Kim
    Assistant Sales Manager
    sangwon.korea@worldoftre.com
    +82 10 8652 0820

    Sol Baek
    Marketing Assistant
    sol.korea@worldoftre.com
    +358 45 166 6688



    WORLD OF TRE JAPAN


    Bang Jeon Lee
    Senior Manager of International Projects
    bang@worldoftre.com
    +358 44 296 3690

    Mahoko Horikawa
    Store Manager
    mahoko@worldoftre.com
    +81 90 6736 2899



    HARJOITTELIJAT / INTERNS

    Janita Kaartinen
    Finance Intern
    reskontrat@worldoftre.com


    Vivi Mikkonen
    Marketing & Communications Intern
    assistant@worldoftre.com


    Hae meille harjoitteluun! Lähetä hakemus hello@worldoftre.com

    SEURAA MEITÄ /  SEURAA US
    Facebook facebook.com/worldoftre

    Instagram @wearetre