Rekisteröidy Kirjaudu sisään

Meistä

Uskomme, että tekemällä hyviä valintoja elät onnellisempaa arkea. 

Huolellisesti kuratoituun valikoimaamme kuuluu vain sellaisten merkkien tuotteita, joiden takana voimme seistä 100 %. Toimimme kestävän kehityksen periaatteiden mukaisesti ja myymme tuotteita, jotka kuvastavat yrityksemme arvoja. Niitä ovat hyvä suunnittelu, laatu, kauneus, kestävä kehitys ja läpinäkyvyys.

Mikonkadun myymälässämme on yli 300 brändin valikoima ja uutuuksia saapuu joka viikko! Myymälä on avoinna myös sunnuntaisin ja verkossa pääset shoppailemaan aina silloin, kun sinulle sopii. Tutustu myös kahvilaamme Wildiin!

New luxury, Nordic happiness & Really good stuff.

 

We are TRE

 

Tanja Sipilä
CEO, Co-Founder
tanja@worldoftre.com 
+358 400 776 786

Teemu Suviala
Co-Founder

Lasse Laine 
Co-Founder



Anna-Kaisa Lehtinen
e-Commerce Manager
anna-kaisa@worldoftre.com
+358 50 370 5557 

Heidi Valkola 
(Busy raising the next TRE generation)
Director of e-Commerce
heidi@worldoftre.com
+358 43 824 5404

Henni Kinnunen
CFO
henni@worldoftre.com
+358 40 734 9310

Kaisa Mattila
Service Designer
kaisa.m@worldoftre.com

Leena Kämäräinen 
Fashion and Design Director
leena@worldoftre.com
+358 40 553 7994

Mari Kekäle
Marketing and Sales Manager
mari@worldoftre.com
+358 40 567 8908

Salli Raeste
Editor-in-Chief
salli@worldoftre.com
+358 50 324 6768

Susanna Otranen
Director of TRE Stores
susanna@worldoftre.com
+358 40 702 8708

Vilma Heimonen
Communications Assistant
media@worldoftre.com

Tomi Leppänen
Graphic Designer



TRE stores and shops


Kaisa Härmälä
Store Manager: TRE Store & TRE Wheels
kaisa@worldoftre.com
+358 50 516 4583

Laura Lybeck
Store Manager: TRE <3 Nide  
laura@worldoftre.com
+358 50 345 3622

Etti Raappana

Store Manager: Christmas TRE & TRE Shop Lentoasema Helsinki Vantaa
etti@worldoftre.com
+358 40 575 6297

Jenni Alava
Store Manager: TRE Lapland
jenni@worldoftre.com
+358 40 709 0492



World of TRE Korea & Japan

Bang Jeon Lee

Senior Manager of International Projects
bang@worldoftre.com
+358 44 296 3690


World of TRE Korea

Michael Hong

COO
michael.hong@worldoftre.com
+82 10 8387 2188

Sangwon Kim
Assistant Sales Manager
sangwon.korea@worldoftre.com
+82 10 8652 0820

Sol Baek
Marketing Assistant
sol.korea@worldoftre.com
+358 45 166 6688


World of TRE Japan

Mahoko Horikawa
Shop Manager
mahoko@worldoftre.com
+81 90 6736 2899



Interns

Janita Kaartinen
Finance Trainee
reskontrat@worldoftre.com

Noora Karila
Event Production and Marketing Intern
assistant@worldoftre.com

Vivi Mikkonen
Marketing and Communications Intern
assistant@worldoftre.com


Hae meille harjoitteluun! Lähetä hakemus hello@worldoftre.com
Apply for an internship! Send your application hello@worldoftre.com