Rekisteröidy Kirjaudu sisään

Meistä

Uskomme, että tekemällä hyviä valintoja elät onnellisempaa arkea. 

Huolellisesti kuratoituun valikoimaamme kuuluu vain sellaisten merkkien tuotteita, joiden takana voimme seistä 100 %. Toimimme kestävän kehityksen periaatteiden mukaisesti ja myymme tuotteita, jotka kuvastavat yrityksemme arvoja. Niitä ovat hyvä suunnittelu, laatu, kauneus, kestävä kehitys ja läpinäkyvyys.

Mikonkadun myymälässämme on yli 300 brändin valikoima ja uutuuksia saapuu joka viikko! Myymälä on avoinna myös sunnuntaisin ja verkossa pääset shoppailemaan aina silloin, kun sinulle sopii. Tutustu myös kahvilaamme Wildiin!

New luxury, Nordic happiness & Really good stuff.

 

World of TRE -tiimi

Tanja Sipilä
CEO, Co-Founder
tanja@worldoftre.com 
+358 400 776 786

Teemu Suviala
Co-Founder

Lasse Laine 
Co-Founder

Anna-Kaisa Lehtinen
e-Commerce Manager
anna-kaisa@worldoftre.com
+358 50 370 5557  

Etti Raappana
TRE Summer Shop Manager
pop-up@worldoftre.com
+358 40 5756297

Heidi Valkola 
(Busy raising the next TRE generation)
Director of e-Commerce
heidi@worldoftre.com
+358 43 824 5404 

Henni Kinnunen
CFO
henni@worldoftre.com
+358 40 734 9310

Kaisa Härmälä
TRE Store Manager & TRE Wheels
kaisa@worldoftre.com
+358 50 516 4583

Kaisa Mattila
Service designer
kaisa.m@worldoftre.com

Leena Kämäräinen 
Fashion and Design Director
leena@worldoftre.com
+358 40 553 7994

Salli Raeste
Editor-in-Chief
salli@worldoftre.com
+358 50 324 6768

Susanna Otranen
Director of TRE Stores
susanna@worldoftre.com
+358 40 702 8708

Graafinen suunnittelija
Taru Happonen
Tomi Leppänen

Viestintäassistentti
Vilma Heimonen

Taloushallinnon harjoittelija
Janita Kaartinen

Viestinnän ja markkinoinnin harjoittelija
Vivi Mikkonen

Tapahtumatuotannon ja markkinoinnin harjoittelija
Noora Karila

Aiemmat harjoittelijat; Tiiariina Laine, Vilma Heimonen, Kaisa Mattila,
Mona Dong Shrestha, Anni Hakuli, Saana Ihamäki.


World of TRE Korea:

Bang Jeon Lee
Project Manager
bang@worldoftre.com
+358 44 296 3690

Hyewon Kang
Regional Manager 

Sangwon Kim
Sales Assistant, Manager
+82 10 8652 0820

Sol Baek
Marketing Assistant
+358 45 166 6688